Otse põhisisu juurde
probleem või pseudoprobleem? taksojuhid kasutavad tlnas modifitseeritud taksomeetrit. linnavõimu abitus paneb mind õlgu kehitama. arusaamatu on väide, et rikkujaid on raske karistada. teatavasti on taksomeetrid taadeldud ja tehnokontrolli pitseriga kaitstud. kui ma muudan taadeldud voolumõõtjat siis näiteks Eesti Energial pole küll mingit probleemi mulle lõhutud pitseri eest trahvi teha ja järgmine kuu tasaarveldusega kirvest selga lüüa. sama ka teiste mõõteseadmete puhul (kaalud, kellad, vooluhulga mõõdikud, soojusmõõdikud jne). miks ei kehti sama loogika taksomeetri puhul?

artikli kommentaarides tehakse nutikas ettepanek korraldada kontrollsõite gps-iga.

Kommentaarid

mina ütles …
nagu ma aru saan on see 'kordisti' midagi millega saab kaugemalt sõidumõõdikut mõjutada. umbes nagu magnetiga elektrimõõdikut aeglustada. kui nii, siis kas peaks teised sõidumõõdikud kasutusele võtma.

keegi võks lahti seletada tehniliselt, mida too asjandus teeb.


aga jah, postimehe jaoks algab probleem siis kui Euroopa Parlamendi infobüroo juhataja *isiklikult* petta saab. või mõni ajakirjaniku tuttav.
Marek ütles …
irw, nõus sinuga. PM tehniline tase on kirjutada, et seal on "juhtmed".

Populaarsed postitused sellest blogist

10 asja, mida teha majanduskriisi ajal

Planeedi globaalset kogukonda ähvardab "seninägematu" majanduskriis, mis mõjutab ühel või teisel viisil meie kõigi elukvaliteeti. Mida teha siis, kui ootamatult tekib palju vaba aega või senine töörabamine enam soovitud tulemust ei anna? Siin mõned soovitused, mis ei tooda küll välkkiiret kasumit, kuid aitavad kitsad ajad märkamatult mööda saata ja minna uuele tõusule vastu uute ideede ning värskete mõtetega ning paremas vormis kui ei kunagi varem.

Õppida uus eriala/täienda vana/viia lõpule pooleli jäänud kraadiõpe: 2-3 a. Kirjutada raamat sulle põhjalikult tuttavas valdkonnas: 1-3 a. Alustada memuaaride kirjutamist: esimene köide ca 1-2 a. Abielluda/keskenduda perele - neile kellel varem pole selleks töökõrvalt aega olnud: 3 a. ja enam. Sünnitada laps/ed ja minna emapuhkusele, mille suurus arvutatakse eelmise perioodi keskmise palga alusel: 2-4 a. Ehitada maja. Kallis? Mitte siis, kui kõik asjad ise teha. Hubane suvekodu valmib 2-4 aasta nädalavahetuste hinnaga ja müügiks eh…

Piiter, Hrenov ja klassitsistlik aken

Veebis graafikat lehitsedes sattus sõrmeda alla nähtavasti vene päritolu autor Andrei Hrenov (Miroshnitchenko),kelle tööd, eriti see, aga ka see ja see, on lummavad. Pildid on tehtud paberile kasutades tavalist pastapliiatsit. Ma arvan, et tema töid irl vaadata on üks lispõhjus, miks peaks taas Piiterisse sõtma.

Lingitud näituse teema on minu arvates linn, linnakultuur; see eriline, ainult Peterburile omane õhustik. Selles suhtes ongi Piiter eriline: mitte kusagil mujal ei võta urbanism ja technoangst nii veidraid vorme, kui siin.