Otse põhisisu juurde

Viis vähem lolli võistlust, millele Eestlased ja Iirlased võiksid kaasa elada

1. Kinnisvararalli. Sajaliikmeline meeskond haarab sülle ühe maja, mis on seisnud ehitusbuumist saadik kusagil põllul tühjana, ning tassib selle kuhugi, kus on olemas vajalik sotsiaalne ja tehniline infrastruktuur ning ka mingi vajadus elamispinna järele. Misjärel maja müüakse ühe eurise alghinnaga oksjonil. Võidab see meeskond, kes skoorib suurima hinna. Raha antakse pidulikult üle Rootsi pangale. Stiilipunkte lisab kui ostjaks on noor pere.

2. Eesti (Iirimaa) otsib idiooti. Reaaliti, mille keskmeks on kuulsusejänused noored ajamas kõige haigemat iba, mida telesaates eales kuuldud. Eesti poolt võiksid saatejuhtideks olla dünaamiline duo Reikop/Välba. Võidab see, kes käitub kõige lollimalt. Lõppfinaalis kohtub Eesti debiilik Iirimaa ajukääbikuga, mida kantakse üle lives. Mitte segamini ajada Eurovisiooniga!

3. Tööpuuduse likvideerimine läbi elukestva õppe ja töökümbluse. Pikk nimi, aga sisukas mäng. Osalevad kõik mõtetute sotsiaalkampaaniate tegijad mõlemast riigist. Mängu sisuks on võtta kari töötuid pässe, pesta, kammida, anda selga ülikond ja kätte portfell ning saata mõne ministri, pankuri või tippametniku asemel tööle. Võit saabub siis kui mitte keegi vahetust ei avasta. Lisapunkte saab see meeskond, mille patrooniks hakkab riigi president. Nagu kõik mõistavad, on selles mängus oluline just kiirus.

4. Ostupalavik. Moodustatakse kaks meeskonda, millede ülesandeks on ühe tööpäevaga genereerida võimalikult suur hulk sularaha. SMS-laenud, lühiajaline krediit, krediitkaardid, mustad laenud, kehaosade müümine ja kõik muu on lubatud. Kogutud raha kulutatakse brändinimedega rämpsu peale. Võidab see, kes ostab kõige mõttetumat sitta.

5. Võidulaulmine. Eestlased ja Iirlased rivistatakse vastastiku üles ja kohtunik avab võistluse vilega. Lauldakse vaheldumisi. Võidab see, kes ellu jääb.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

10 asja, mida teha majanduskriisi ajal

Planeedi globaalset kogukonda ähvardab "seninägematu" majanduskriis, mis mõjutab ühel või teisel viisil meie kõigi elukvaliteeti. Mida teha siis, kui ootamatult tekib palju vaba aega või senine töörabamine enam soovitud tulemust ei anna? Siin mõned soovitused, mis ei tooda küll välkkiiret kasumit, kuid aitavad kitsad ajad märkamatult mööda saata ja minna uuele tõusule vastu uute ideede ning värskete mõtetega ning paremas vormis kui ei kunagi varem.

Õppida uus eriala/täienda vana/viia lõpule pooleli jäänud kraadiõpe: 2-3 a. Kirjutada raamat sulle põhjalikult tuttavas valdkonnas: 1-3 a. Alustada memuaaride kirjutamist: esimene köide ca 1-2 a. Abielluda/keskenduda perele - neile kellel varem pole selleks töökõrvalt aega olnud: 3 a. ja enam. Sünnitada laps/ed ja minna emapuhkusele, mille suurus arvutatakse eelmise perioodi keskmise palga alusel: 2-4 a. Ehitada maja. Kallis? Mitte siis, kui kõik asjad ise teha. Hubane suvekodu valmib 2-4 aasta nädalavahetuste hinnaga ja müügiks eh…

Piiter, Hrenov ja klassitsistlik aken

Veebis graafikat lehitsedes sattus sõrmeda alla nähtavasti vene päritolu autor Andrei Hrenov (Miroshnitchenko),kelle tööd, eriti see, aga ka see ja see, on lummavad. Pildid on tehtud paberile kasutades tavalist pastapliiatsit. Ma arvan, et tema töid irl vaadata on üks lispõhjus, miks peaks taas Piiterisse sõtma.

Lingitud näituse teema on minu arvates linn, linnakultuur; see eriline, ainult Peterburile omane õhustik. Selles suhtes ongi Piiter eriline: mitte kusagil mujal ei võta urbanism ja technoangst nii veidraid vorme, kui siin.