Otse põhisisu juurde

Werner Herzogi soovitused filmitegijaile

 1. Haara alati initsiatiiv.
 2. Vangalas veedet öö pole laiduväärne, kui oled filmivõttel saanud oma tahtmise.
 3. Saada välja kõik oma koerad - üks neist võib tulla tagasi saagiga.
 4. Ära püherda oma muredes; meeleheide olgu isiklik ja põgus.
 5. Õpi elama oma vigadega.
 6. Avarda oma teadmisi ning püüa hoomata muusikat ning kunsti - nii kaasaegset kui ammust.
 7. Tee midagi imetlusväärsest selle säritamata filmirulliga oma pihus - see on võib-olla viimane olemasolev.
 8. Pole olemas ettekäänet filmi mitte lõpetamiseks.
 9. Kanna alati kaasas poldilõikureid.
 10. Saa võitu ametkondlikkust argpusest.
 11. Palu andeks, mitte luba.
 12. Oma saatus võta oma kätesse.
 13. Õpi lugema maastiku varjatud olemust.
 14. Süüta leek oma sisemuses ja valgusta tundmatut territooriumi.
 15. Alati kõnni otsesihis, ära tee ringe.
 16. Manööverda ja eksita, kuid alati vii täide.
 17. Äraütlemist ära pelga.
 18. Leia oma hääl.
 19. Kõige esimesest päevast alates pole enam tagasiteed.
 20. Filmiteooria klassis põrumine on auasi.
 21. Kinokunsti soontes voolab puhas juhus.
 22. Partisanisõda on parim taktika.
 23. Kättemaks, kui just peab.
 24. Harju seljataga oleva karuga.
Allikas: Werner Herzog – A Guide for the Perplexed: Conversations with Paul Cronin
via Open Culture http://www.openculture.com/2015/01/werner-herzogs-24-pieces-of-filmmaking-life-advice.html

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

10 asja, mida teha majanduskriisi ajal

Planeedi globaalset kogukonda ähvardab "seninägematu" majanduskriis, mis mõjutab ühel või teisel viisil meie kõigi elukvaliteeti. Mida teha siis, kui ootamatult tekib palju vaba aega või senine töörabamine enam soovitud tulemust ei anna? Siin mõned soovitused, mis ei tooda küll välkkiiret kasumit, kuid aitavad kitsad ajad märkamatult mööda saata ja minna uuele tõusule vastu uute ideede ning värskete mõtetega ning paremas vormis kui ei kunagi varem.

Õppida uus eriala/täienda vana/viia lõpule pooleli jäänud kraadiõpe: 2-3 a. Kirjutada raamat sulle põhjalikult tuttavas valdkonnas: 1-3 a. Alustada memuaaride kirjutamist: esimene köide ca 1-2 a. Abielluda/keskenduda perele - neile kellel varem pole selleks töökõrvalt aega olnud: 3 a. ja enam. Sünnitada laps/ed ja minna emapuhkusele, mille suurus arvutatakse eelmise perioodi keskmise palga alusel: 2-4 a. Ehitada maja. Kallis? Mitte siis, kui kõik asjad ise teha. Hubane suvekodu valmib 2-4 aasta nädalavahetuste hinnaga ja müügiks eh…

"Väljasõit rohelisse", põlvkonnad, ideoloogiad ja kriisid

Ulmekirjanikest vendade Strugatskite ilmselt kõige tuntumaks tööks on ka eesti keelde jõudnud "Väljasõit rohelisse", mis on erakordselt sünge ja kurb jutustus, kasvõi juba seetõttu, et kirjeldab katastroofijärgset maailma. Võiks öelda, et stalkeri kuju on loonud kirjanik(ud), kellel pole enam mingeid illusioone ühiskonna osas, kus nad elavad. Ometi polnud see nii nende varasemates, optimistlikes töödes. Peamiselt 60' sulaperioodil ennast kuulsaks kirjutanud vennad uskusid ilmselt siiralt nõukogude süsteemi ja selle helgesse tulevikku ning püüdsid anda oma panuse. See on igati mõistetav - 60' oli väga helge ja optimistlik aeg kogu Nõukogude Liidus. Siis kui 60' teisel poolel hakati kraane taas järjest rohkem kinni keerama, inimestes midagi justkui murdus. Strugatskite loomingus tähistab seda murdumise kohta veider väike kirjutis "Tigu nõlvakul", kirjutatud 1965.

Järgneb pisut optimistlik "Inetud luiged" (66-67), kuid see optimism on juba tugeval…

SAPTK rahastamine ja äärmusiku kristluse kojutoomine

Vihaorganisatsiooni SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK)vaenu õhutav tegevus on tekitanud Eestis paksu pahandust. Varro Vooglaiu tegevusest veelgi kahtlasem on aga selle rahastamine, mis ulatub uuriva ajakirjanduse andmetelotsapidi välja Kremlini (tegin selle kohta ka lihtsustatud skeemi). Rahasid liigutatakse läbi eraisikutest annetajate, kes on võetud organisatsiooni tegevust suunavasse nõukogusse. See skeem sarnaneb ettevõtete filiaalide loomisele ja sellisel juhul on Eestis paiknev seltskond võrreldav usinate pioneeridega, kes väljastpoolt tulnud rahadega täidavad väljastpoolt tulnud korraldusi. Ja sellejuures teevad näo, et ajavad eesti asja.

Kindel see.

Nõukogu juhtiv Paul Herzog von Oldenburg ajab Eesti Asja. Suure algustähega.

Religioonist võõrdunud eestlastel pole veel head arusaamist nähtusest, mida nimetatakse kristlikuks fundamentalismiks. See on kristliku maailmavaate nö pahupool, mille kandjad on teinud religioonist ettekäände oma hirmu, viha ja agressiooni väl…